2024 m. rugsėjo 3 d. – 2025 m. kovo 31 d. V. Kavolio institute buvo vykdomas programos „Europos horizontas“ akseleravimo projektas „V. Kavolio transdisciplininių tyrimų instituto tinklaveikos kelrodžio, skirto mokslinių tyrimų krypčių stiprinimui ir dalyvavimo programos „Europos horizontas“ kvietimuose akceleravimui, rengimas“. Projektą įgyvendino Instituto mokslininkių komanda, kurią sudarė projekto vadovė prof. dr. Renata Legenzova, doc. dr. Asta Gaigalienė ir dr. Gintarė Leckė. Projektą finansavo Europos Sąjunga – NextGenerationEU (sutarties Nr. 10-038-T-0145).
Šio projekto tikslas buvo parengti mokslinės tinklaveikos kelrodį, kuris įgalintų Institutą veikti kaip mokslinio tinklo branduolį, siekiant jo vykdomų mokslinių tyrimų tematikų bei tyrėjų kompetencijų stiprinimo, dalyvavimo programos „Europos horizontas“ kvietimuose akseleravimo, tikintis sėkmingo dalyvavimo juose. Instituto mokslininkų bendruomenei šis kelrodis tarnaus kaip gairės identifikuojant aktualias mokslinių tyrimų tematikas, formuojant tarptautines mokslinių tyrimų ir projektų komandas ir rengiant aukšto lygio mokslinę produkciją. Instituto administracijai parengtas kelrodis bus naudingas strateginių partnerių paieškai, tyrimų infrastruktūros plėtrai, mokslininkų kompetencijų formavimui ir kitiems instituto valdymo sprendimams.
Išskirtos 2025-2030 m. Instituto prioritetinės tinklaveikos sritys
Atlikus išsamią Instituto išorinės ir vidinės aplinkos analizę bei įvertinus stipriąsias ir silpnąsias puses, galimybes ir grėsmes, buvo išgrynintos keturios prioritetinės tinklaveikos sritys, kurios taps esminiu pagrindu Instituto tinklaveikos plėtrai 2025–2030 metų laikotarpiu. Pirmoji sritis – partnerysčių tinklo kūrimas – pabrėžia formalizuotą ir sistemingą partnerysčių tinklo plėtojimą bei jo įveiklinimą. Antroji prioritetinė kryptis – tematinio patrauklumo stiprinimas – apima Instituto tematinių sričių ir tyrėjų mokslinių kompetencijų aktualumą ir atliepimą ES prioritetinėms horizontaliosioms tematikoms. Trečioji sritis – matomumo didinimas – orientuota į skaidrų ir savalaikį informacijos apie Instituto mokslininkų ekspertiškumą ir mokslines veiklas/pasiekimus komunikavimą. Ketvirtoji prioritetinė sritis – palaikymas ir tinklaveikos kultūros formavimas – akcentuoja tinklaveikos ir mokslinių planų/pasiekimų dalijimosi tinklinėse ir kitose aukšto poveikio auditorijose kultūrą. Projekto rezultate taip pat buvo parengtas kiekvienos prioritetinės srities įgyvendinimo veiklų planas ir suformuluoti pasiekimų vertinimo rodikliai.
Tinklaveikos kelrodis buvo pristatytas Instituto bendruomenei 2025 m. kovą vykusiame metiniame ataskaitiniame susitikime.